Daniel Murach

Ubezpieczenia

Życie i zdrowie - Majątek - Firma - Inwestycja

Zostaw kontakt
Szybki kontakt
*
*
*

Konstrukcja ubezpieczeń na życie jest bardzo prosta i związana jest z wiekiem, zdrowiem oraz zawodem wykonywanym przez ubezpieczonego.

Konstrukcja ubezpieczeń na życie jest bardzo prosta i związana jest z wiekiem, zdrowiem oraz zawodem wykonywanym przez ubezpieczonego.

Jeżeli chcemy zapłacić mniejszą składkę za ubezpieczenie to trzeba ubezpieczyć się jak najwcześniej, gdy jesteśmy jeszcze w miarę zdrowi.

Koszt ubezpieczenia obliczany jest na podstawie statystyk tzn. wiemy ile osób w danym wieku umiera w ciągu roku, dzięki czemu można obliczenia prawdopodobieństwa wystąpienia śmierci i dobrać odpowiednią składkę za ubezpieczenie.

Dlatego im jesteśmy starsi tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie wypłacone świadczenie z tytułu śmierci co powoduje że koszt takiego ubezpieczenia jest również wyższy.

Innym czynnikiem branym pod uwagę w koszcie ubezpieczenia jest zdrowie. Wszelkie nieprawidłowości zdrowotne, choroby mogą skutkować podwyższeniem kosztów ochrony jak również mogą pojawić się wykluczenia, za które towarzystwo ubezpieczeniowe nie weźmie odpowiedzialności.

Ubezpieczenie na życie jest umową dwóch stron, gdzie jedna ze stron udziela ochrony akceptując ryzyko wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego a druga strona zobowiązuje się opłacać w odpowiedniej wysokości składkę za ochronę i bezpieczeństwo stosowną do wieku i zdrowia ubezpieczonego.

Składkę za ubezpieczenia na życie zależna jest również od wysokości ochrony ubezpieczeniowej oraz czy ubezpieczenie ma mieć charakter ochronny czy ma spełniać rolę ochronną i zarazem inwestycyjną w dłuższym okresie inwestycyjnym.

Pamiętaj - „ubezpieczenie na życie można porównać do wina czy whisky - im jesteś starszy tym jest ono droższe“ D.M.


Zasięg: Pisz, Mrągowo, Giżycko, Kętrzyn, Biskupiec, Orzysz i okolice.