Daniel Murach

Ubezpieczenia

Życie i zdrowie - Majątek - Firma - Inwestycja

Zostaw kontakt
Szybki kontakt
*
*
*

Czy ubezpieczenia pracownicze zwane inaczej grupowymi wystarczają, aby chronić rodzinę?

Czy ubezpieczenia pracownicze zwane inaczej grupowymi wystarczają, aby chronić rodzinę?

Ubezpieczenia pracownicze, często nie wystarczają by chronić rodzinę w wystarczający sposób.

Są uzupełnieniem ubezpieczenia na życie, które powinna posiadać każda rodzina.

W ubezpieczeniach grupowych często bierze się pod uwagę wypadkowość w pracy gdzie świadczenia są dosyć wysokie ale pieniądze z tytułu śmierci wypłacane są dużo niższe.

Trzeba pamiętać, że ubezpieczenie pracownicze działa jeśli pracujemy w danym zakładzie pracy, ale gdy umowa o pracę zostanie rozwiązana z firmą wtedy jest kilka rozwiązań:

  • kontynuacja ubezpieczenia grupowego indywidualnie (często jest tak, że na nowo wyliczana jest składka zgodnie z wiekiem osoby starającej się o ubezpieczenie i składka jest wyższa),
  • wiele ubezpieczeń pracowniczych chroni nas do pewnego wieku np.65r. i albo są rozwiązywane albo kontynuacja jest na innych warunkach.

Zakres ubezpieczenia pracowniczego w firmie:

  • duży zakres zdarzeń związanych z wypadkami, całkiem dobre wypłacane świadczenia,
  • trzeba pamiętać, aby przy wyborze ubezpieczenia grupowego zwrócić szczególną uwagę jakie zostaną wypłacone pieniądze na wypadek każdej śmierci (jest to zazwyczaj pierwsza rubryka na samej górze).
  • bardzo niskie świadczenia z tytułu poważnych zachorowań np: rak, przeszczep, zawał.

Niestety w ubezpieczeniach pracowniczych pieniądze wypłacane z tytułu śmierci naturalnej zazwyczaj wystarczają rodzinie na rok lub maksymalnie kilka lat utrzymania dotychczasowego poziomu życia.

Dlatego też ubezpieczenia pracownicze w firmie powinny być traktowane przez rodziny jako dopełnienie swoich indywidualnych planów zabezpieczających (polisy na życie), gdzie świadczenia z tytułu śmierci i poważnego zachorowania są kilkanaście razy większe, które odpowiadają faktycznym potrzebom klienta.


Zasięg: Pisz, Mrągowo, Kętrzyn, Giżycko, Biskupiec, Orzysz i okolice.