Daniel Murach

Ubezpieczenia

Życie i zdrowie - Majątek - Firma - Inwestycja

Zostaw kontakt
Szybki kontakt
*
*
*

Jakie ubezpieczenie na życie jest najlepsze?

Jakie ubezpieczenie na życie jest najlepsze?

Jest to częste i typowe pytanie zadawane zarówno przez internautów jak i klientów. Według mnie nie ma jednej  i trafnej odpowiedzi na to pytanie. Ubezpieczenia na życie obejmują swoim zakresem bardzo duży obszar ochrony człowieka.

Podstawowym kryterium jest klient, jego potrzeby oraz wysokość składki jaką jest w stanie zapłacić.

  • Inne produkty ubezpieczenia na życie będą proponowane dla osób, które chcą przeznaczyć na ten cel od 100 zł i więcej miesięcznie.

Tutaj zazwyczaj będą znajdować się polisy na życie wraz z możliwością odkładania części składki na emeryturę. Takie osoby będą miały przypisanego do siebie doradcę, który będzie odwiedzał klienta, jak również dopasowywał produkt do zmieniających się potrzeb klienta i jego możliwości. Przy takich składkach doradca będzie mógł zadbać o bezpieczeństwo rodziny dzisiaj by mogła spać spokojnie i nie musiała martwić się nieprzewidzianymi zdarzeniami, jak również robić analizy pozwalające zadbać o przyszłość klienta, by mógł cieszyć się z emerytury.

  • Inne produkty ubezpieczenia na życie będą proponowane dla osób, które chcą przeznaczyć na ten cel od 20 do 60 zł miesięcznie.

Tutaj zazwyczaj znajdować się będą ubezpieczenia na wypadek śmierci i nieprzewidzianych zdarzeń losowych, które wystąpią wskutek nieszczęśliwego wypadku. Takie ubezpieczenia chronią nas na okres 1 roku i są automatycznie przedłużane najczęściej do 65 roku życia. Po tym okresie ochrona ubezpieczeniowa wygasa. Świadczenie i wypłata odszkodowania z tytułu takiego ubezpieczenia będzie zasadna jeżeli zdarzenie będzie spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem. Tutaj mamy również wiele więcej wykluczeń wypłaty świadczenia.

  • Na końcu należy również wspomnieć o ubezpieczeniach grupowych gdzie składka miesięczna wynosi około 30-80 zł miesięcznie.

Tutaj zazwyczaj będą znajdować się podobne opcje jak przy ubezpieczeniu na życie, gdzie składka będzie niższa bo na koszty ochrony ubezpieczeniowej składa się więcej osób. Ubezpieczenie grupowe ma również charakter umowy rocznej automatycznie przedłużanej najczęściej do uzyskania wieku emerytalnego. Zaletą jest koszt ubezpieczenia. Minusem, że na wypadek utraty pracy pozostajemy bez ubezpieczenia, chyba że mamy zastrzeżone w klauzuli możliwość indywidualnej kontynuacji ubezpieczenia grupowego. Należy jednak pamiętać, iż indywidualne ubezpieczenie grupowe będzie mniej atrakcyjne niż grupowe które posiadaliśmy w pracy.


Dostępność: Mrągowo, Giżycko, Pisz, Kętrzyn, Biskupiec, Orzysz i okolice.