Daniel Murach

Ubezpieczenia

Życie i zdrowie - Majątek - Firma - Inwestycja

Zostaw kontakt
Szybki kontakt
*
*
*

O czym trzeba pamiętać ubezpieczając kredyt hipoteczny? Uważaj na banki, gdyż ubezpieczenia oferowane nie koniecznie zabezpieczają Ciebie i rodzinę.

O czym trzeba pamiętać ubezpieczając kredyt hipoteczny? Uważaj na banki, gdyż ubezpieczenia oferowane nie koniecznie zabezpieczają Ciebie i rodzinę.

Doskonale zdają sobie Państwo sprawę, że często banki wymagają przy kredycie ubezpieczenia czy to mieszkania (domu), czy też ubezpieczenia na życie, które w razie nieszczęścia weźmie bank.

Wielu kredytobiorców uważa, że jeśli są ubezpieczeni to bank nie będzie ingerował w razie nieszczęścia.

Niestety to nie tak.

Obalamy mity:

  1. Wziąłem kredyt na mieszkanie i bank wymagał ubezpieczenia mieszkania na wypadek pożaru i nieszczęśliwego zdarzenia. Niestety klienci nie zdają sobie sprawę, że jeżeli nawet dom spłonie to pieniądze będą dla banku.
  2. Trzeba pamiętać również, że osoby które biorą kredyt powinny być ubezpieczone na wypadek śmierci i posiadać odpowiednie polisy na życie. Jeżeli będzie miała miejsce taka sytuacja, gdzie jednego z małżonków zabraknie to bank przyjdzie i przeliczy na nowo zdolność kredytową. Jeżeli małżonek takiej zdolności kredytowej nie będzie posiadał to bank zabierze dom i przekaże komornikowi na licytację, gdzie prawdopodobnie zostanie zlicytowany za pół ceny- pieniądze weźmie bank a rodzina zostanie bez dachu nad głową.

Dlatego tak ważna jest pomoc agenta ubezpieczeniowego, który w odpowiedni sposób zabezpieczy rodzinę, gdzie na wypadek nieprzewidzianego zdarzenia to rodzina dostanie pieniądze a nie bank i to rodzina zrobi z tymi pieniędzmi co będzie uważała a nie bank.

Kontakt kliknij tutaj.