Daniel Murach

Ubezpieczenia

Życie i zdrowie - Majątek - Firma - Inwestycja

Zostaw kontakt
Szybki kontakt
*
*
*

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale żeby ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie w razie szkody, wymagane jest wykonywanie okresowych przeglądów.

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale żeby ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie w razie szkody, wymagane jest wykonywanie okresowych przeglądów.

Zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego, żeby dostać wypłatę odszkodowania wymagane są w ubezpieczonym mieniu konkretne przeglądy: instalacji gazowej i przewodów kominowych, kotłów opalanych nieodnawialnym paliwem ciekłym, stałym i gazem oraz badanie instalacji elektrycznej.

Pamiętajcie Państwo, by utrzymywać mienie w należytym stanie technicznym, należy konserwować je oraz przeprowadzać przeglądy wymagane przez Prawo Budowlane.

PAMIĘTAJ, to WAŻNE:

  • co najmniej raz w roku powinno się sprawdzić stan instalacji gazowych i przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych),
  • co najmniej raz na pięć lat powinno się przeprowadzić badanie instalacji elektrycznej,
  • co najmniej raz na cztery lata powinno się sprawdzić stan techniczny kotłów o mocy do 100 kW opalanych nieodnawialnym paliwem ciekłym lub stałym oraz kotłów opalanych gazem,
  • co najmniej raz na dwa lata powinno się sprawdzić stan techniczny kotłów o mocy ponad 100 kW, opalanych nieodnawialnym paliwem ciekłym (olej) lub stałym (np. węgiel).

Brak ważnych przeglądów może nawet skutkować odmową wypłaty odszkodowania. Dlatego to takie ważne!

Obowiązek przeglądów spoczywa na Klientach niezależnie od tego, w jakim Towarzystwie mają wykupioną polisę!

Skontaktuj się z naszym doradcą, dowiedz się więcej - kliknij tutaj.

Dostępność usług: Mrągowo, Giżycko, Pisz, Kętrzyn, Biskupiec i okolice.